אסי טוכמאייר בהרצאה בוועידת הנדל”ן והתשתיות של כלכליסט

יושב-ראש קנדה-ישראל, אסף טוכמאייר, השתתף בוועידת הנדל”ן והתשתיות של “כלכליסט” בתל אביב. בהרצאה שהעביר למשתתפים, הוא דיבר על מצב הנדל”ן בעיר תל אביב ובהתפתחות הסטנדרטים בבנייה לאורך השנים. “אנחנו רואים המון מנופים בכל מקום בתל אביב, אבל בעיר הזו יש בממוצע התחלות בנייה בהיקף של כ-3,000 יח”ד בשנה האחרונה. אפשר לדמיין מה היה קורה אם 9,000 יחידות דיור היו יוצאות במכה, איך זה היה ממתן את השוק. אפשר לעשות את זה”.

צפו בהרצאה של אסי טוכמאייר בוועידה:

“בצפון תל אביב יש עתודות קרקע של 60 אלף יח”ד למגורים. הבעיה היא שלוקח 25 שנה מהוצאת תכנית לדרך עד לסיום הבנייה”, טען אסף טוכמאייר. “סיפור ההיצע הוא הסיפור האמיתי, אבל מרבית חוקי התכנון והבנייה בארץ הם מתקופת המנדט. רק השלב הראשון של אישור מסמכים אורך מעל 15 שנה. השלב השני של פרסום התנגדויות אורך כ-5 שנים והוצאת היתר בעיריית ת”א אורך שנה או שנתיים”.

בהמשך ציין יו”ר קנדה-ישראל את השינויים שחלו בתמהיל הדירות והאוכלוסייה במגדלים בתל אביב. לדבריו, בשנת 2008 במגדל W בפארק צמרת, כעשרה אחוזים מהדירות היו קטנות וכל יתר הדירות הן דירות יוקרה. בשנת 2014, במגדל שמתוכנן, יש 85% דירות קטנות, משום שזו דרישת הציבור כיום.

קראו קטע מהכתבה ב”כלכליסט”:

אסי טוכמאייר - מתוך כלכליסט
אסי טוכמאייר – מתוך כלכליסט
נגישות